Witamy na stronie Platform Startowych

skocz do treści

Pierwsza prezentacja uczestników Platformy startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents” miała miejsce w styczniu w Białymstoku. Tym razem spotkanie start-up’ów z inwestorami odbyło się w Olsztyńskim Parku Naukowo –Technologicznym. 16 lutego br. do swoich pomysłów na biznes młodzi przedsiębiorcy przekonywali przedstawicieli funduszy kapitałowych i inwestorów prywatnych. W prezentacji wzięło udział trzydzieści start-up’ów z parków technologicznych z Olsztyna, Elbląga, Ełku, Łomży i Białegostoku.

Podczas wydarzenia każdy ze start-up’ów miał pięć minut na przedstawienie swojego pomysłu,  kolejne pięć było przeznaczone na pytania lub porady inwestorów. Młodzi innowatorzy starali się przekonać obecnych na spotkaniu inwestorów do wsparcia swoich pomysłów biznesowych, nad którymi pracują już od kilku miesięcy. Projekty oceniali: Piotr Soroka - Manager Inwestycyjny Infini, Krzysztof Henel - Członek Zarządu TK Investment, Kamil Biały - Commercialisation Adviser - Platinum Seed Incubator, Łukasz Mańkowski - Dyrektor Inwestycyjny Black Pearls VC 5, Sebastian Sobociński  i Wojciech Szczepkowski – Dyrektor i Koordynator BANCO LEASING Sp. z o.o. Sp. k. o/Olsztyn. Ponadto na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości: Radosław Matwiejczuk oraz Agata Wieruszowska  z Departamentu Rozwoju Startupów.


Spotkanie w tak znamienitym gronie to okazja i wielka szansa dla młodych przedsiębiorców na skonfrontowanie swoich pomysłów z opinią publiczności. Przed nimi jeszcze sporo pracy nad wdrażaniem projektów w życie. Demo Day na pewno ułatwił to zadanie, ponieważ był przepustką do pierwszych kontaktów start-up’owców z potencjalnymi odbiorcami ich produktów i usług.
Na koniec spotkania inwestorzy i dziewięćdziesięcioosobowa publiczność wybrali, ich zdaniem, najbardziej innowacyjny i interesujący pomysł. Przewagą  głosów wygrał start-up inkubowany w Olsztynie - Rally Viewer sp. z o.o. i jego aplikacja dla fanów rajdów samochodowych. Demo Day#2 umożliwił inwestorom zapoznanie się z nowymi pomysłami na biznes, a młodym pomysłodawcom dał szansę prezentacji swoich projektów i nadzieję na wejście na rynek z gotowym, sprawdzonym już produktem.

Galeria (kliknij)

wróć do góry Menu mobilne
Strona korzysta z plików cookies i innych technologii Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.