Witamy na stronie Platform Startowych

skocz do treści

W dniach od 7 do 10 marca 2017 roku w Lipsku w Niemczech odbyła  się 16. Edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji Intec oraz 14. Edycja Międzynarodowych Targów Poddostawców Zuliefermesse. Jest to jedno z największych wydarzeń przemysłowych, które jednocześnie stanowi wiodącą w Europie platformę B2B dla szeroko pojętej produkcji przemysłowej – od narzędzi, części, komponentów i usług produkcyjnych poprzez obrabiarki, centra obróbcze, linie produkcyjne, aż po automatyzację i cyfryzację produkcji. W Lipsku nie zabrakło naszych przedstawicieli. Białostocki Park Naukowo-Technologiczny reprezentował Konrad Giczewski - prezes zarządu w Konix Sp. z o.o., jeden z pomysłodawców biorący udział w Platformie startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents”. Konrad jest autorem Konstrukcji Modułowych, czyli podstawowych elementów konstrukcyjnych, z których można tworzyć i potem modernizować projekty, takie jak meble domowe i przemysłowe, sprzęt sportowy, konstrukcje budowlane i wiele innych.

Dla odwiedzających targi to wielki potencjał do nawiązywania nowych kontaktów kooperacyjnych na rynku europejskim z osobami z branży oraz współpracy z największymi firmami z dziedziny produkcji przemysłowej. Impreza odbywa się od kilkunastu lat, bierze w niej udział ponad 1.430 wystawców z 33 krajów oraz 23.500 odwiedzających z 35 krajów. Tym bardziej jesteśmy dumni z tego, że wśród  nich pojawią się też przedstawiciele naszej branży.

Wspólny termin obu targów Intec oraz Zuliefermesse stwarza wiele okazji. Każdy wystawca w ramach spotkań B2B ma możliwość przeprowadzenia nieodpłatnej prezentacji firmy. Nasz reprezentant po powrocie z targów tak przedstawił swój udział w wydarzeniu:

- Chciałbym podziękować Białostockiemu Parkowi Naukowo Technologicznemu oraz Platformie startowej dla nowych pomysłów „Hub of Talents” za umożliwienie mi udziału w targach w Lipsku. Organizacją wyjazdu zajęło się Przedsiębiorstwo Turystyczne "Wigry" Sp. z o.o. Była to niesamowita możliwość zebrania informacji, które pomogą mi rozwijać własny projekt konstrukcji modułowych SMODI. Poznałem tam bardzo wielu ludzi z branży, którzy z zainteresowaniem słuchali i wypowiadali się o polskich innowacjach, poziomie inżynierów oraz ich startupów. Polecam każdej osobie inkubowanej w BPNT wziąć udział w zagranicznych targach. Duże wydarzenia pozwalają rozszerzyć horyzonty.


Targom w Lipsku towarzyszyły liczne konferencje, warsztaty oraz panele dyskusyjne z udziałem międzynarodowych specjalistów, gdzie poruszone zostały ważne tematy branżowe. Mamy nadzieję, że i pozostali nasi start-upowcy będą mieli szansę pokazać swoje produkty szerokiemu gronu odbiorców.

wróć do góry Menu mobilne
Strona korzysta z plików cookies i innych technologii Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.