Witamy na stronie Platform Startowych

skocz do treści

W Platformie startowej dla nowych pomysłów "Hub of Talents" pierwsze start-up'y uzyskały dofinansowanie z Poddziałania 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej. To Literacka Sp. z o.o. oraz Slavic Monsters Sp. z o.o. z Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Celem powyższego działania jest wsparcie związane z rozwinięciem działalności biznesowej przedsiębiorstw, które są już gotowe do wejścia na rynek z produktem, przygotowanym w ramach danej Platformy startowej dla nowych pomysłów.

Dofinansowanie rozwoju start-up'ów Hub of Talents to dotacja na początkową działalność firmy w wysokości 779 365,00 zł dla Slavic Monsters oraz 776 177,50 zł dla Literackiej. Kwota ta zostanie wykorzystana na wprowadzenie produktów obu spółek na rynek krajowy lub zagraniczny oraz systematyczne zwiększanie jego sprzedaży. Marek Maruszczak – autor projektu geolokalizacyjnej gry mobilnej w świecie mitologii słowiańskiej, czyli Slavic Monsters, tak mówi o zdobytym dofinansowaniu:

- Program POPW 1.1.2 pozwoli nam wcielić nasze plany w życie i stworzyć wyjątkową na skalę światową grę mobilną. Przyznane środki umożliwią nam zachowanie niezależności od kapitału zewnętrznego. Dzięki temu utrzymamy pełną kontrolę nad powstającym produktem. Będziemy mogli przygotować coś, w co naprawdę wierzymy. Coś, co sprawi, że mitologia słowiańska stanie się rozpoznawalna na całym świecie. Dzięki dofinansowaniu Slavic Monsters, Polska będzie pierwszym krajem, w którym wychodząc po bułki spotkamy Bazyliszka.

Mityczne stworzenia, które będzie można spotkać w grze, już dzisiaj można zobaczyć na fanpage’u: fb.me/slavicmonsters. Tam też znajduje się więcej informacji na temat projektu.

Drugim wyróżnionym start-up'em jest Literacka, która stworzyła Literacką Mapę Świata - nowatorską platformę internetową o charakterze społecznościowym. Łącząc dwie pasje swoich użytkowników: literaturę i podróże, platforma przyczynia się do rozwoju turystyki kulturowej i literackiej. Drużyna w składzie: Małgorzata Sieniewicz, Krzysztof Sobczak, Urszula Witkowska oraz Dominika Złakowska-Cieślak jest pełna entuzjazmu i tak komentuje swój sukces:

- Mamy za sobą 6 miesięcy pracy nad projektem Plot On Spot (innowacyjnej aplikacji dla turystów). Wytyczymy niejeden szlak pośród splątanych ścieżek fabuł, mnogości wątków i postaci literackich! Dzięki programowi Hub of Talents i profesjonalnemu wsparciu, jakie w ramach tego programu otrzymaliśmy od Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego, nasz kiełkujący pomysł z fazy tzw. inkubacji przerodził się w sprecyzowaną koncepcję biznesową. Hub of Talents dał nam możliwości, bez których realizacja naszych zamierzeń nie byłaby możliwa. Inspirujące były też kontakty z innymi start-up'ami z Olsztyna, udział we wspólnych szkoleniach, prezentacjach inwestorskich oraz nieformalnych spotkaniach. Przyjemnie było nawzajem obserwować swoje postępy. Wiele już zrobiliśmy! Mamy solidną bazę pod globalny portal i aplikację mobilną, a środki finansowe, które zdobyliśmy w ramach dotacji na rozwój Start-up'ów z Polski Wschodniej wykorzystamy m.in. na rozwój naszego produktu, dodanie nowych funkcjonalności i promocję. Wspólnie z ekspertami z branży wyznaczymy wiele nowych szlaków turystycznych śladami słynnych bohaterów literackich, m.in. u nas - na Warmii i Mazurach.

Nie pozostaje nam nic innego tylko pogratulować sukcesu młodym przedsiębiorcom z Olsztyńskiego Parku Naukowo – Technologicznego i czekać na wprowadzenia na rynek ich innowacyjnych produktów. Jesteśmy dumni z naszych start-up'ów!

wróć do góry Menu mobilne
Strona korzysta z plików cookies i innych technologii Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.