Witamy na stronie Platform Startowych

skocz do treści

Dwa startupy Platformy startowej Hub of Talents otrzymały wsparcie w wysokości blisko 800 tys. zł na rozwój swoich produktów. Noxon Innovation z BPN-T na Tesla Boat, czyli nowoczesną, wielofunkcyjną łódź rekreacyjną, a Rally Viewer z OPN-T na system automatycznej produkcji relacji video z użyciem źródeł rozproszonych oraz zarządzania wydarzeniami w sportach motorowych.

Program „Platforma startowa dla nowych pomysłów” powoli dobiega końca. To już ostatni miesiąc, w którym start-upy mogą jeszcze korzystać ze wsparcia Hub of Talents.

- Po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji, a do tej pory otrzymało ją 10 spółek, startują w kolejnym konkursie – tym razem, by walczyć o dotację na rozwój firmy. Właśnie udało się to dwóm kolejnym startupom - Noxon Innovation z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Rally Viewer z Olsztyńskiego Parku Naukowo–Technologicznego – informuje Anna Daszuta-Zalewska, Dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Dofinansowanie rozwoju naszych start-up'ów to dotacja na początkową działalność firmy w wysokości 799 119 zł dla Noxon Innovation sp. z o.o. oraz 799 850 zł dla Rally Viewer sp. z o.o. Kwoty te zostaną wykorzystane na wprowadzenie produktów obu spółek na rynek oraz systematyczne zwiększanie ich sprzedaży. Projektem Noxon Innovation jest Tesla Boat, czyli nowoczesna, wielofunkcyjna łódź rekreacyjna, a Rally Viewer - system automatycznej produkcji relacji video z użyciem źródeł rozproszonych oraz zarządzania wydarzeniami w sportach motorowych.

- O dofinansowanie w wysokości do 800 tys. zł z Poddziałania 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej ubiegały się do tej pory cztery startupy Hub of Talents i co najważniejsze, z sukcesem. Jesteśmy dumni, że jak na razie jest to 100 % skuteczność. Celem powyższego działania jest wsparcie związane z rozwinięciem działalności biznesowej przedsiębiorstw, które są już gotowe do wejścia na rynek z produktem, przygotowanym w ramach Platformy startowej dla nowych pomysłów - informuje Milena Kulesza, Kierownik Projektu Platformy startowej Hub of Talents.

Przypomnijmy, w marcu dofinansowanie otrzymały: Literacka sp. z o.o. oraz Slavic Monsters sp. z o.o. z Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

- Udział w programie Hub of Talents umożliwił nam realizację swoich marzeń, poprzez wprowadzenie na rynek innowacyjnych rozwiązań do przemysłu wodnego. Uzyskana kwota dofinansowania zostanie w całości przeznaczona na budowę innowacyjnej łodzi z napędem elektrycznym z dedykowanym systemem sterowania – zdradza Karol Kowalewski, prezes zarządu Noxon Innovation.

Nie pozostaje nam nic innego tylko pogratulować sukcesu młodym przedsiębiorcom z Hub of Talents i czekać na wprowadzenie na rynek ich innowacyjnych produktów.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt realizowany jest w ramach Poddziałania 1.1.1 PO Polska Wschodnia.

Noxon Innovation - Tesla Boat

 

wróć do góry Menu mobilne
Strona korzysta z plików cookies i innych technologii Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.