Witamy na stronie Platform Startowych

skocz do treści

Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane z programem Platformy startowe dla nowych pomysłów. 

 1. Złożyłem wniosek do Platformy startowej. Kiedy mogę spodziewać się kontaktu z Państwa strony?
  Po złożeniu wniosku kontaktuje się z Państwem animator Platformy startowej. Szczegółowych informacje odnośnie terminarza selekcji pomysłów oraz organizacji spotkań z tym związanych udzielają Animatorzy poszczególnych Platform startowych, do których kontakt można znaleźć na stronie.
 2. Czy pomysłodawca w momencie tworzenia spółki z o.o. zachowuje 100% udziałów? Czy udział w tym programie jest bezpłatny?
  Udział w programie inkubacji jest bezpłatny. Wsparcie udzielane jest w formie usług podstawowych oraz specjalistycznych świadczonych na rzecz przedsiębiorstwa założonego na bazie innowacyjnego pomysłu w formie spółki kapitałowej zarejestrowanej na terenie Polski Wschodniej. Pomysłodawca zachowuje wszystkie udziały w spółce, Platforma startowa nie dokonuje inwestycji kapitałowej w inkubowaną spółkę
 3. Czy osoba, która aplikuje do projektu może mieszkać poza obszarem Polski Wschodniej, a działalność prowadzić na jej obszarze?
  Warunkiem obligatoryjnym dla objęcia pomysłu biznesowego programem inkubacji jest zarejestrowanie działalności gospodarczej, nie zaś zameldowanie pomysłodawcy na terenie Polski Wschodniej.
 4. Czy jedna osoba/zespół może zgłosić kilka projektów?
  Jedna osoba bądź zespół może zgłosić kilka pomysłów pod warunkiem, że żaden z pomysłów nie jest przedmiotem działalności gospodarczej.
 5. Czy można aplikować do kilku platform?
  Zgłoszenie jednego pomysłu biznesowego może być przesłane tylko do jednej, wybranej Platformy startowej.
 6. Do kiedy można składać wnioski?
  Każda Platforma ustala samodzielnie ostateczny termin składania wniosków. Szczegółowych informacji na temat harmonogramu rekrutacji do poszczególnych Platform oraz czasu ich trwania udzielają Animatorzy Platform startowych.   Pilotażowa faza projektu kończy się w 2017 roku – wtedy również kończy się proces inkubacji we wszystkich Platformach.
 7. Jakie są kryteria oceny wniosków?
  Innowacyjność, potencjał rynkowy, opłacalność – to podstawowe kryteria, którymi kierują się zespoły ekspertów oceniających wnioski. Szczegółowe kryteria oceny wniosków są definiowane przez Animatorów platform, do których kontakt znajduje się na stronie internetowej.
 8. Czy każda osoba z zespołu musi spełniać kryterium wieku poniżej 35. lat?
  W sytuacji, gdy pomysł zgłasza zespół osób, warunek dotyczący wieku dotyczy wskazanego przez Państwa faktycznego lidera zespołu. Pozostali członkowie zespołu mogą mieć więcej niż 35 lat. Należy przy tym pamiętać, że na późniejszym etapie, kiedy pomysł dostanie się do programu inkubacji jednej z Platform i przekształci w spółkę kapitałową, lider musi dysponować większością udziałów w spółce.
 9. Jeżeli pomysł zgłoszony do udziału w platformie zostanie odrzucony, czy możliwe jest jego dopracowanie i ponowne złożenie wniosku?
  W sytuacji, gdy pomysł biznesowy za pierwszym razem nie przejdzie pomyślnie oceny ekspertów Platformy startowej, po odpowiednich modyfikacjach założeń pomysłu można ponownie aplikować do programu inkubacji.
wróć do góry Menu mobilne
Strona korzysta z plików cookies i innych technologii Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.