Witamy na stronie Platform Startowych

skocz do treści
Dlaczego My?
Platforma startowa dla nowych pomysłów „Hub of Talents" - to brzmi dumnie, prawda? Jest czym się chwalić! Białostocki Park Naukowo-Technologiczny (BPN-T) - lider projektu, wraz z pięcioma technoparkami z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, ma zaszczyt zaprezentować nowoczesny projekt adresowany do młodych innowatorów, którzy swoimi pomysłami zmieniają świat na lepsze. Niech wszyscy usłyszą świetną nowinę – szukamy arystokratów kreatywności, elit innowacyjności, które zatrzęsą XXI wiekiem!

Z nami rozwijasz skrzydła, by lecieć jeszcze wyżej

Nie trzymaj projektów w szufladzie, zaprezentuj je światu! Czekamy na takich jak Ty. W tworzenie platformy startowej „Hub of Talents” oraz realizację programu inkubacji zaangażowanych zostało ponad 50 podmiotów – jednostek samorządu terytorialnego, uczelni wyższych, funduszy kapitałowych, samorządów gospodarczych, klastrów, instytucji otoczenia biznesu oraz dużych przedsiębiorstw, które swoim wsparciem merytorycznym będą otaczały pomysłodawców. Podmioty te wyznaczyły swoich najbardziej doświadczonych ekspertów, którzy pomogą przygotować zweryfikowany rynkowo, rentowny i skalowalny model biznesowy produktów lub usług przedsiębiorców zakwalifikowanych do udziału w platformie, a następnie rozwinąć go – i podbić świat! Po trwającym maksymalnie 10 miesięcy programie inkubacji, przedsiębiorca będzie wyposażony w profesjonalny model biznesowy, który w połączeniu z innowacyjnym produktem (usługą), da mu możliwość ubiegania się o bezzwrotną dotację na wejście na rynek i początkową fazę funkcjonowania start-upu.

Sam wybierasz miejsce

Dzięki współpracy BPN-T, Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Elbląskiego Parku Technologicznego, Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku, Parku Przemysłowego Łomża Sp. z o.o. oraz Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach Sp. z o.o., młody innowator może wybrać najbardziej odpowiadające mu miejsce, w którym to pod okiem ekspertów i mentorów będzie miał szansę pracować nad rozwojem własnego projektu. W każdym z sześciu zaangażowanych miast odbędą się cykle inkubacji, a dodatkowo uczestnicy będą mogli liczyć na szereg udogodnień, przygotowanych dla nich przez władze lokalne. Przykładem jest inicjatywa miasta Suwałki, gdzie dzieci pomysłodawców będą miały pierwszeństwo przy przyjmowaniu do żłobków.
Zakres usług podstawowych
Zakres usług podstawowych obejmuje:
 • zapewnienie powierzchni odpowiedniej do potrzeb prowadzenia działalności przez inkubowany Startup w ramach prac nad rozwojem pomysłu,
 • warsztaty z zakresu: wystąpień publicznych, team building, lean canvas, customer development, narzędzia promocji.
 • usługi mentoringu,
 • obsługę księgową,
 • obsługę prawną,
 • doradztwo podatkowe,
 • obsługa związana z ochroną praz własności przemysłowej,
 • podstawowe wsparcie marketingowe w zakresie opracowania elementów identyfikacji korporacyjnej,
 • udział w międzynarodowych wydarzeniach dla startupów,
 • opieka Opiekuna Startupu.
Wszystkie usługi podstawowe są bezpłatne.
Zakres usług specjalistycznych
Zakres usług specjalistycznych będzie dostosowany do potrzeb Startupu pod kątem rozwijanego pomysłu i przygotowania modelu biznesowego. Obszary tych usług mogą obejmować:
 • wsparcie techniczne, technologiczne, inżynierskie, informatyczne oraz wzornicze (projektowanie, modyfikacje i utrzymanie efektywnych kosztowo praktycznych rozwiązań problemów, z wykorzystaniem wiedzy naukowej oraz technicznej),
 • wsparcie w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości pod kątem rozwijanego pomysłu (ocena rynkowa produktu, stworzenie modelu biznesowego),
 • wsparcie w zakresie analiz potrzeb klienta (badanie rynku, odnajdowanie i ocenianie możliwości rynkowych, prowadzących do zaspokojenia potrzeb określonych odbiorców (nabywców) oraz dokładne ustalenie tych potrzeb, opracowywanie produktu oraz strategii jego dystrybucji, przygotowanie odpowiedniej strategii ceny i promocji, reklama i informacja o produkcie),
 • wsparcie w zakresie projektowania graficznego, tworzenia nazw i znaków firmowych, w tym wizualne kreowanie marki, tworzenie systemów identyfikacji oraz wspomagania sprzedaży.
Wszystkie usługi specjalistyczne są bezpłatne.
Dodatkowe świadczenia
W ramach Platformy startowej Hub of Talents młodzi przedsiębiorcy będą mogli brać udział w międzynarodowych wydarzeniach – targach, wystawach i misjach gospodarczych, podczas których będą mieli okazje do zapoznania się z trendami na rynkach. Pomysłodawcy prace nad swoim startupem w ramach Platformy startowej Hub of Talents będą mogli prowadzić w specjalnie do tego celu dedykowanych przestrzeniach – w każdym z sześciu współpracujących Parków. Poniżej przedstawiamy tylko kilka, wybranych przestrzeni, do których Was zapraszamy:

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny:
Przestrzeń coworkingowa Centroom – to miejski cowork, mieszczący się w ścisłym centrum Białegostoku. Zapewnia optymalne warunki do nowoczesnej pracy, tworząc lokalny hub innowacji i współpracy. Jego celem jest wspieranie nowych przedsiębiorstw i młodych osób, które chcą założyć własne firmy oraz tzw. freelancerów pracujących w wolnych zawodach, poprzez stworzenie im stanowiska do pracy w najdogodniejszej lokalizacji. Centroom jest wyjątkowym miejscem, gdzie można pracować nad swoim start-upem, wziąć udział w ciekawych warsztatach i szkoleniach podnoszących kompetencje młodych przedsiębiorców, spotkać i podzielić się wiedzą z interesującymi osobami z innych branż oraz potencjalnymi klientami. Więcej na www.centroom.co Transferownia - kreatywnie zaaranżowana i pobudzająca wyobraźnię przestrzeń, w której studenci i pracownicy naukowi realizują projekty zlecane przez firmy. Za pomocą innowacyjnych technologii mają szansę powstać nowe rozwiązania, które następnie mogą być komercjalizowane. Transferownia zapewnia do tego odpowiednie narzędzia i miejsce do pracy. Na kooperacji korzystają obie strony – dla studentów i środowiska naukowego jest to możliwość pracy nad realnymi problemami biznesowymi, a dla firm – platforma otwartych innowacji.

Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód w Suwałkach Sp. z o. o.
W Parku uruchomiona zostanie przestrzeń co-workingowa potencjalnym startupowcom, aby mogli oni pracować nad własnymi projektami i pomysłami. Pomieszczenie biurowe dostępne będzie bez żadnych opłat w godz. 8-15, w którym można spokojnie pracować i nawiązywać nowe kontakty biznesowe. W ramach przestrzeni zapewniamy: szeroko pasmowe łącze internetowe, rzutnik oraz flipchart, zaplecze kuchenne, miejsce do pracy.

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku - przestrzeń udostępniana pomysłodawcom:
Na potrzeby realizacji projektu, Park Naukowo-Technologiczny w Ełku udostępni pomysłodawcom pomieszczenie biurowe wyposażone w zestaw mebli w postaci biurek, foteli, regałów, szaf, telefonów VOIP oraz komputerów stacjonarnych. Użytkownicy biura będą mieli do dyspozycji pełne zaplecze sanitarne (przystosowane również dla osób niepełnosprawnych) oraz zaplecze socjalne wyposażone w lodówkę, kuchenkę mikrofalową, czajnik oraz ekspres do kawy. Sala konferencyjna i szkoleniowa wyposażona w sprzęt multimedialny oraz system nagłaśniający niezbędny do różnego rodzaju spotkań (nagłośnienie, mikrofony bezprzewodowe, mikrofony pulpitowe, mikrofony konferencyjne z możliwością rejestracji audio spotkania, zestaw do tłumaczenia symultanicznego w 3 językach, projektory, tablice multimedialne, laptop) również zostanie udostępniona na potrzeby uczestników projektu. Osoby, które będą czuły potrzebę współpracy będą miały możliwość skorzystania ze wspólnej przestrzeni do pracy, czyli „coworkingu”. Startupowcom umożliwiony zostanie również w miarę potrzeb dostęp do laboratorium koloru oraz laboratorium chemicznego i mikrobiologicznego, które to wyposażone są w specjalistyczny sprzęt do recepturowania kontroli koloru oraz sprzęt do badań chemicznych i mikrobiologicznych.
Partnerzy
Jako Lider zadbaliśmy o to, by platforma „Hub of Talents” w ramach programu akceleracyjnego zapewniała najwyższy poziom świadczonych usług szkoleniowych, mentoringowych, biznesowych, technologicznych i doradczych. Ten kompleksowo przygotowany program tworzy cały ekosystem startupowy, budując sieć powiązań młodych przedsiębiorców z władzami samorządowymi, doświadczonymi przedsiębiorcami, uczelniami oraz instytucjami otoczenia biznesu. W działania zostali zaangażowani zewnętrzni eksperci – specjaliści w danej dziedzinie technologicznej, a także inne instytucje otoczenia biznesu, fundusze VC, seedowe, aniołowie biznesu i inwestorzy oraz osoby z doświadczeniem wyniesionym ze startupów, które z sukcesem wprowadziły na rynek swój produkt. Co to oznacza? Uczysz się od najlepszych! Z tak silnym wsparciem każdy innowator ma szansę w krótkim czasie przejść drogę od niedoświadczonego pomysłodawcy do świadomego swoich możliwości rynkowych pioniera, który działa na skalę globalną! Co ponadto? Pomysłodawcom udostępniona zostanie także przestrzeń do pracy biurowej, aby pod okiem mentorów biznesowych efektywnie opracowywać swoje koncepcje.
Zespół
Białostocki Park Naukowo-Technologiczny:
Milena Kulesza - Koordynator projektu
Marzena Jakoniuk - Specjalista ds. rozliczania projektu
Kamil Kalinowski - Specjalista ds. zakupów
Paweł Kramarz - Specjalista ds. pomocy publicznej

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny:
Magdalena Ben-Rynkiewicz - Koordynator lokalny
Agnieszka Kawka - Specjalista ds. rekrutacji i organizacji wsparcia startupów

Elbląski Park Technologiczny:
Agnieszka Owsianko - Koordynator lokalny
Dorota Stępkowska - Specjalista ds. rozliczania projektu
Iwona Łuczak - Specjalista ds. zamówień

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku:
Ewa Wasilewska - Koordynator lokalny
Jakub Czesław Knyżewski - Specjalista ds. rekrutacji i organizacji wsparcia startupów
Agnieszka Łuczyńska - Specjalista ds. rozliczania projektu
Paweł Artur Harasim - Specjalista ds. zamówień

Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach:
Mariusz Szmidt - Koordynator lokalny
Marcin Gnoza - Specjalista ds. rekrutacji i organizacji wsparcia startupów
Aneta Puchłowska - Specjalista ds. rozliczania projektu

Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o.:
Irena Wiska - Koordynator lokalny
Aldona Chojnowska - Specjalista ds. rozliczania projektu
Adam Szymański - Specjalista ds. zamówień
Kontakt

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny
ul. Żurawia 71
15-540 Białystok
tel./fax: 85 733 39 55
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.bpnt.bialystok.pl

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny
ul. W. Trylińskiego 2
10-683 Olsztyn
tel. 89 612 05 00
fax: 89 612 05 12
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.opnt.olsztyn.pl

Elbląski Park Technologiczny
ul. S. Sulimy 1
82-300 Elbląg
tel. 55 239 34 67
fax: 55 237 47 61
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.ept.umelblag.pl

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku ul. Podmiejska 5
19-300 Ełk
tel. 87 732 63 01
fax 87 732 63 20
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.technopark.elk.pl

Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach ul. Innowacyjna 1
16-400 Suwałki
tel. 87 564 22 00
fax: 87 564 22 21
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.park.suwalki.pl

Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o. ul. Gen. W. Sikorskiego 166
18-400 Łomża
tel. 86 219 93 20
fax: 86 218 37 33
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.parklomza.pl
Zobacz też
wróć do góry Menu mobilne
Strona korzysta z plików cookies i innych technologii Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.