Witamy na stronie Platform Startowych

skocz do treści

Poniżej prezentujemy część startupów powstałych w ramach Platformy Startowej Connect.

 

AE STEEL

AE Steel Sp. z o.o. rozwija urządzenie, analizator danych AE (Acoustic Emission) do badania konstrukcji stalowych niedestrukcyjną technologią emisji akustycznej z

unikatową, innowacyjną metodą API-AE (Active ProcesseIdentification – Acoustic Method) dokładnego rozróżniania i określania rodzaju procesów destrukcyjnych

zachodzących w badanej konstrukcji.Urządzenie może być przystosowane do badań i analizy stanu dowolnych konstrukcji i elementów stalowych co daje perspektywiczne, szerokie spektrum rynków i dużą

skalowalność produktu.Analiza różnych dostępnych rynków spowodowała ukierunkowanie produktowe i marketingowo-sprzedażowe przedsięwzięcia w okresie jego inkubacji w początkowym

kilkuletnim okresie działania startup’u, na najbardziej perspektywiczny rynek petrochemiczny (obszary zarówno wydobycia, produkcji, magazynowania jak i przesyłu)

w szczególności do badań zbiorników stalowych na paliwa płynne i gazowe i inne produkty ropopochodne oraz rurociągów (gazociągi, ropociągi i inne).

INNOWACYJNOŚĆ I OPIS POMYSŁU

Sednem przedsięwzięcia jest rozwinięcie pasywnej metody emisji akustycznej (rozwinięcie nowej, innowacyjnej generacji tej metody)aby umożliwiała dokładne

rozróżnianie i określanie rodzaju procesów destrukcyjnych zachodzących w badanej konstrukcji stalowej oraz urządzenia, analizatora danych AE umożliwiającego aplikację tej metody z

wszystkimi obecnymi na rynku urządzeniami do pomiarów sygnałów akustycznych i w konsekwencji komercjalizację przedsięwzięcia.

POTRZEBY NA JAKIE ODPOWIADA POMYSŁ

Potrzeba minimalizacji kosztów użytkowania budowli, konstrukcji i instalacji poprzez zastosowanie skutecznych ale optymalnych kosztowo metod badań. Pomysł wpisuje się

w istotne i rosnące zapotrzebowanie rynku budowli, konstrukcji inżynierskich i instalacji technicznych na minimalizację kosztów ich eksploatacji, zwłaszcza remontów.

Kluczem do tego jest pozyskiwanie jak najdokładniejszej informacji o stanie tych budowli, konstrukcji lub instalacji która pozwala podjąć optymalne decyzje dotyczące zwłaszcza:

• potrzeby, czasu i zakresu remontów,

• konieczności modernizacji lub wymiany,

• zakończenia użytkowania,

• częstości inspekcji.

 

BAZO

Aplikacja Bazo służy do generowania leadów sprzedażowych o zasięgu międzynarodowym na podstawie wejść użytkowników na monitorowaną stronę WWW. Właściciel monitorowanej strony WWW otrzyma precyzyjny raport na temat podmiotu, który wszedł na jego stronę, w szczególności numer telefonu do potencjalnego klienta. Dzięki temu, sprzedawca ma możliwość nawiązania kontaktu z klientem w momencie, gdy on potrzebuje konkretnego produktu. Innowacyjność tej aplikacji polega na tym, że w czasie rzeczywistym odfiltrowuje informacje i przesyła dane tylko o potencjalnych klientach, pozwala na integrację z innymi systemami np. CMR oraz samodzielnie zbiera informacje ze źródła, nie korzystając z urządzeń trzecich, dzięki czemu nie jest nimi ograniczona. Konkurencyjne aplikacje napotykają duży problem z odróżnieniem potencjalnych klientów z zagranicy z usługodawcami takimi jak operatorzy telekomunikacyjni. Bazo odpowiada na ten problem poprzez wdrożenie architektury identyfikacji firm zagranicznych oraz autorski algorytm, który skutecznie filtruje napływające dane. Nasza aplikacja składa się z kilku elementów, t.j.: 

• Core BAZO, czyli podstawowa identyfikacja osoby wchodzącej na stronę WWW

wstępna weryfikacja potrzeb potencjalnego klienta poprzez bezpośredni kontakt z nim za pomocą call-center Bazo

• weryfikacja fizyczna istnienia podmiotu

• weryfikacja referencji klienta

• weryfikacja danych rejestrowych klienta

• weryfikacja sytuacji finansowej klienta

• inicjacja wejścia firmy na nowe rynki zagraniczne, poprzez działania sieci partnerów na danym rynku

Dzięki tym rozwiązaniom sprzedawca jest w stanie zaoszczędzić na bardzo kosztownym marketingu i pozyskiwaniu nowych klientów, zwiększyć efektywność swoich reklam i zaobserwować nowe leady sprzedażowe jak również nawiązać kontakt z potencjalnym klientem, który poszukuje konkretnego produktu czy usługi.  

 

Contelizer

Contelizer Sp. z o.o. stworzyło rozwiązanie, które jest zbiorem narzędzi ułatwiającym pracę tekściarzom. Jego wyjątkowość polega na tym, że zawiera wszystkie potrzebne usługi w jednym miejscu, co nie tylko pozwala na efektywniejsze zarządzanie projektem, ale również bardziej kompleksowe wsparcie - wcześniej tekściarze nie mieli takich możliwości ponieważ nie ma na rynku tak wszechstronnego produktu, a używanie wielu aplikacji do jednego projektu jest bardzo nieefektywne, a czasem nawet niemożliwe. Dzięki naszemu produktowi “Contelizer”, tworzenie kontentu jest zredukowane nawet o połowę, poprzez automatyczne zbieranie informacji z internetu, a równoczesne badanie unikalności tekstu zapewnia wysoką wartość końcowego produktu. Contelizer Sp. z o.o. planuje rozwój szeregu aplikacji, które będą zajmować się dalszą automatyzacją procesu tworzenia opisu oraz analizy produktów, dzięki czemu spółka będzie mogła utrzymywać stały kontakt z już pozyskanymi klientami i oferować im kolejne usługi.

 

EKA Concept

Firma EKA Concept opracowała nowoczesną, elastyczną opaskę zaciskową, która zastąpi dotychczasowe poliamidowe trytytki. Nasz produkt jest odporny na warunki atmosferyczne, wytrzymały i elastyczny, co sprawia że jest to idealne narzędzie do prac domowych, ogrodniczych i sadowniczych. Nasza opaska dzięki swej konstrukcji zdobyła miano opaski montażowej co jest nowością i odróżnia nas od konkurencji, i co pozwala na wykorzystanie jej w warsztacie samochodowym jako opaski zaciskowej czy jako opaski montażowej dla elektryków. Nowym zastosowaniem naszej opaski jest możliwość tamowania krwi i zastosowanie jej jako opaski uciskowej w apteczkach. Nasza opaska to:

-mocny zacisk

-mocny montaż

-mocny ucisk

Grupa docelowa jest bardzo szeroka ze względu na możliwość zastosowania naszej opaski

praktycznie w każdym gospodarstwie domowym, ogrodniczym, sadowniczym, warsztacie samochodowym, w pracy elektryka jak i w apteczce jako opaska uciskowa do tamowania krwi. W najbliższym czasie planujemy wejście na rynek polski a w przyszłości również rozszerzenie na rynek międzynarodowy.

Fairylane Sp. z o.o.

Fairylane Sp. z o.o. to start-up założony pod koniec 2016 roku. Głównym produktem spółki jest mobilna gra edukacyjna o nazwie Jasper's World, czyli interaktywna platforma do nauki języka angielskiego. Założeniem projektu jest nauka języka obcego poprzez zabawę. Platforma jest zatem cyklem mini-gier edukacyjnych uczących języka kontekstowo, dostosowanych poziomem zaawansowania językowego do poziomu użytkownika. Specjaliści wchodzący w skład zespołu Fairylane wierzą w naturalne zdolności językowe dzieci, dlatego starają się ułatwić wczesne rozpoczęcie nauki języka angielskiego wśród dzieci nieanglojęzycznych. Nasza gra dostępna jest w sklepie z aplikacjami mobilnymi Google Play pod nazwą Jasper's World – English Vocabulary. Atrakcyjność platformy opiera się na zróznicowanych trybach gry oraz wielu scenariuszach i opowieściach. Łącznikiem poszczególnych gier jest postać głównego bohatera – dinozaura o imieniu Jasper. Sercem i innowacją naszego produktu jest moduł służący do nauki poprawnej wymowy polegający na tym, że w trakcie gry sterowanie odbywa się za pomocą głosu. Tylko poprawnie wypowiedziane słowa lub zdania pozwalają na kontynuację gry, wymuszając na dziecku dbałość o poprawność wymowy słów w języku angielskim. Cechą charakterystyczną platformy jest nauka języka obcego bez używania języka ojczystego. Z jednej strony zwiększamy w ten sposób intensywność nauki języka, z drugiej zaś rynek docelowy produktu zyskuje zasięg globalny. Naszym planem na najbliższe miesiące jest rozszerzenie istniejącego zestawu gier oraz stworzenie wieloosobowego trybu rozgrywki. Działania te mają na celu umożliwienie dziecku kontakt z żywym językiem poprzez współzawodnictwo z innymi dziećmi, dzięki czemu szybciej i chętniej stawia ono kroki w nauce języka angielskiego.

iMeshup

 iMeshup, dawniej Megacity, oferuje rewolucyjną platformę do współpracy nad projektami 3D. Pomysł stworzenia takiej platformy powstał po spotkaniu pomysłodawcy z prezesem firmy tworzącej realizacje VR dla rynku nieruchomości. Projekt, podobnie do Google Docs, pozwala na współpracę wielu osób nad jednym plikiem w czasie rzeczywistym, oraz odtwarzanie go na innych komputerach bez dodatkowego oprogramowania - używając zwykłej przeglądarki. Algorytm kompresji danych opracowany specjalnie do tego projektu oferuje nawet do 80% lepsze wyniki od innych programów używanych do pakowania plików, co pozwala na szybszy przesył danych i jednoczesną pracę wielu osób bez opóźnień. Produkt ten jest ukierunkowany na architektów, studia gier, projektantów produktów oraz wszystkich zainteresowanych technologią 3D w promowaniu i udoskonalaniu swoich usług, np. poprzez zwiedzanie projektów domów na sprzedaż w technologii VR, bez potrzeby wyobrażania go sobie na podstawie zdjęć 2D.

Masterpiece Factory

Coldizeer to wkład do lodówek sklepowych optymalizujący chłodzenie piwa lub innych napojów. Ułatwia on dostęp klienta do schłodzonego napoju, jak również uzupełnianie lodówek przez obsługę, oraz obniża zużycie energii przez lodówkę, co zmniejsza koszty eksploatacji. Produkt ten jest przeznaczony do sprzedaży lub outsourcingu dla producentów piwa, właścicieli sklepów, barów i restauracji posiadających własne lodówki. Dodatkowo, producenci lodówek mogą nabyć licencję na wytwarzanie wkładu i jego montaż w swoich lodówkach. Jest to pierwszy tego typu produkt na rynku zarówno w Polsce jak i za granicą, co zaowocowało zgłoszeniem go do Urzędu Patentowego RP. 

MOBISCHOOL

Mobischool to platforma komunikacyjna dla placówek oświatowych zawierająca w sobie aplikacje webowe, mobilne, oraz zintegrowane kanały komunikacji w postaci maili, social media, sms, push oraz telefonów. Platforma umożliwi komunikację na linii placówka-rodzic-uczeń i będzie dostępna za niewielką miesięczną opłatę. Wysokość opłaty uzależniona będzie od wielkości placówki i zaczynać się będzie od 19 zł miesięcznie. Projekt zakłada zagospodarowanie zdiagnozowanej niszy rynkowej określonej jako brak odpowiedniego produktu/usługi polegającego na dostarczaniu placówkom oświatowym narzędzia usprawniającego proces komunikacji pomiędzy szkołą a rodzicami/uczniami oraz ułatwiającego proces obsługi i dystrybuowania wiadomości czy komunikatów przygotowywanych przez nauczycieli. Na rynku polskim istnieje kilka firm, które swoje oferty dedykują placówkom oświatowym, jednak każda z nich świadczy usługi częściowe, tj. wykonanie strony internetowej albo opracowanie aplikacji mobilnej. Proponowane usługi często wymagają wysokich kosztów wdrożenia oraz utrzymania. Co więcej, żadna z tych firm nie oferuje połączenia tych usług wraz z rozbudowanym modułem wzajemnej komunikacji. Istniejąca nisza rynkowa w Polsce istnieje także w innych krajach, takich jak: Węgry, Słowacja, Czechy, Francja, Hiszpania, co daje szanse na rozwój projektu również poza granicami Polski.

Mybox

Rozwiązanie mybox to nowoczesne narzędzie do automatycznej diagnostyki i naprawy problemów związanych z funkcjonowaniem stron WWW, które skupia się na trzech najważniejszych kwestiach: bezpieczeństwie, wydajności i marketingu internetowym. Mybox to inteligentna platforma, która na podstawie autorskich algorytmów monitoruje strony WWW w czasie rzeczywistym, wykrywa problemy w ich funkcjonowaniu oraz naprawia najczęstsze błędy w sposób automatyczny. Nasz produkt skierowany jest do właścicieli stron WWW, którzy samodzielnie administrują swoją stroną, ale nie posiadają wiedzy technicznej w rozwiązywaniu problemów z nią związanych, oraz do administratorów stron WWW, którzy zawodowo zajmują się zarządzaniem stronami swoich klientów. Dzięki platformie mybox nasi klienci otrzymują kompleksowe narzędzie analityczne oraz takie, które podejmuje działania naprawcze. W rezultacie czas na manualne wykrywanie oraz naprawę problemów zostaje znacznie skrócony. 

PLANTALUX

Oferujemy lampę LED COB (ang. Chip On Board), która emituje wyselekcjonowane spektrum światła, niezbędne dla prawidłowego przebiegu fotosyntezy w roślinach. Dzięki temu niemal cała energia elektryczna zamieniana jest na światło absorbowane przez rośliny. Nasza lampa ma prawie 4-krotnie niższe zużycie energii w porównaniu do lamp sodowych, a także przedłużoną żywotność (może pracować ponad 2,5 raza dłużej w porównaniu do innych lamp LED). Dla zapewnienia większej efektywności i kontroli nad procesem wzrostu roślin, pracujemy również nad aplikacją analityczno-sterującą. Będzie ona wykorzystywać szereg czujników do pomiaru m.in. wilgotności i temperatury powietrza, poziomu dwutlenku węgla, czy nasłonecznienia. Połączenie aplikacji wraz z lampą LED COB w jeden spójny system pozwoli na sprawne planowanie oraz zarządzanie produkcją szklarniową, jednocześnie ograniczając zużycie energii elektrycznej. Aplikacja do zarządzania oświetleniem w szklarni będzie w pierwszym roku dostarczana naszym klientom bezpłatnie, natomiast w każdym kolejnym roku będzie pobierana opłata abonamentowa. 

Predictail

Firma Predictail pracuje nad stworzeniem i wdrożeniem narzędzia wspomagającego podejmowanie trafnych decyzji związanych z utrzymaniem i serwisowaniem maszyn przemysłowych. Narzędzie to będzie oferowane w modelu SaaS(oprogramowanie jako usługa) do jak najwięszej części rynku MRO (konserwacja, naprawa i przeglądy). Rozwiązania Predictail wspomagają podejmowanie trafnych decyzji technicznych w przemyśle, np.:

- właścicielowi farmy wiatrowej pomagają podjąć decyzję o tym co należy naprawić/poprawić w turbinie, aby zwiększyć produkcję energii

- dystrybutorowi gazu pomagają zmniejszyć ryzyko nie dostarczenia gazu do końcowych użytkowników

- użytkownikowi maszyny górniczej pozwalają podjąć decyzję o tym, jak zaplanować grafik przeglądów

- właścicielowi kotła parowego pozwalają zaplanować serwis

Spółka obecnie działa w kilku wertykalnych rynkach (gdzie handel odbywa się tylko wewnątrz branży): farmy wiatrowe, oil&gas, mining, automotive. Rozwiązujemy problemy typowe dla każdej z nich zwracając uwagę na elementy powtarzające się (patterny) aby w długim okresie czasu móc zbudować pomost pomiędzy wertykałami.

Obecnie posiadamy 4 typy algorytmów typu „anomaly detector” które są sprawdzane w rzeczywistych obiektach związanych z oil&gas.

Posiadamy również sprawdzony w działaniu algorytm który odpowiada na pytanie: dlaczego farma wiatrowa pracuje z obniżoną wydajnością.

Licencjonujemy na zasadach wyłączności algorytm do bardzo wczesnej detekcji wycieków w kotłach parowych.

Posiadamy Gateway IoT (hardware) własnej produkcji który jest testowany w autonomicznych robotach logistycznych oraz aplikację web, w której prezentowane są wyniki analizy algorytmów.

SUNDOSE

SUNDOSE to wszystkie witaminy, minerały i probiotyki, których potrzebujesz, dostarczone w jednej, dziennej dawce. Oferujemy pierwszy, naprawdę spersonalizowany suplement, który pomoże Ci odzyskać naturalny poziom składników odżywczych w organizmie w najprostszy i najbardziej efektywny sposób. Sundose jest pierwszym krokiem na drodze do poprawy nawyków i stylu życia. To, co w nas najlepsze, to m.in.:

    1. Indywidualny skład

Każda porcja zawiera składniki i dawki dobrane wyłącznie dla Ciebie.

    2. Łatwe w przechowywaniu i dozowaniu

Wystarczy wziąć tylko jedną dawkę po śniadaniu. Ponadto, saszetki Sundose są wygodne w transporcie, co sprawia, że można bez problemu konsekwentnie przyjmować je także w podróży. 

    3. Rekomendacje oparte na badaniach naukowych

Nasz algorytm rekomendujący skład mieszanki jest oparty na sprawdzonych badaniach naukowych.

    4. Czyste składniki wysokiej jakości.

Sundose nie zawiera sztucznych  barwników, dodatków smakowych, utrwalaczy  czy wypełniaczy. Dlatego co miesiąc dostarczamy Ci świeżą porcję z terminem ważności do 45 dni.

    5. Bezpieczne i zarejestrowane

Sundose spełnia restrykcyjne wymogi Europejskiego i Polskiego prawa oraz jest produkowane z zachowaniem najwyższych branżowych standardów.

    6. Z dostawą do domu

Dzięki nam nie musisz zaprzątać sobie głowy zamawianiem suplementów. Dostarczymy miesięczny zapas Sundose pod Twoje drzwi przed rozpoczęciem kolejnego miesiąca. 

Jeśli Sundose to coś, na co czekałeś od dawna, pomóż nam wystartować z pełną mocą i weź udział w przedsprzedaży.

Zapisz się teraz i bądź pierwszą osobą, która otrzyma paczkę Sundose pod własne drzwi już w październiku 2017.

Więcej na sundose.io

SD TECHNOLOGIES

Smart Drivers Club to innowacyjna aplikacja ubezpieczeniowa umożliwiająca bezpiecznie jeżdżącym właścicielom pojazdów płacić mniej za OC/AC oraz dbająca o wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniem pojazdu. Opracowywana aplikacja generuje korzyści dla trzech grup interesariuszy w procesie sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych: 1) Właścicieli pojazdów/kierowców, 2) Multiagentów ubezpieczeniowych, 3) Towarzystw Ubezpieczeniowych. System Smart Drivers Club wykorzystywać będzie autorskie, unikatowe modele ryzyka i spersonalizowany system informacji zwrotnej.

Z perspektywy użytkowników (osób ubezpieczających pojazd prywatny) otrzymują oni aplikację mobilną do obsługi ubezpieczeń komunikacyjnych w zakresie specjalnych zniżek, które mogą uzyskać tylko dzięki naszej aplikacji (zniżki sumują się z tradycyjnym systemem zniżek ubezpieczeniowych) oraz szeregu usług dodanych ułatwiających zarządzanie prywatnym ubezpieczeniem komunikacyjnym (m.in. przejrzysty zakres ubezpieczenia, automatyzacja procesu dokumentowania szkody, łatwy kontakt z agentem oraz szybkie wezwanie assistance w razie potrzeby). Multiagenci uzyskują nowe narzędzie do budowania lojalności, pozyskiwania klientów oraz zarządzania relacjami z klientem. Ubezpieczyciele dzięki pozytywnej selekcji i wpływaniu na zmianę stylu jazdy uzyskują bezpieczniejszych, czyli mniej szkodowych kierowców.

W ramach projektu planowane jest opracowanie kompleksowego systemu umożliwiającego uzyskiwanie zniżek ubezpieczeniowych za bezpieczną jazdę samochodem. System będzie składać się z aplikacji mobilnych na system operacyjny Android oraz dedykowanej obliczeniowej infrastruktury cloudowej z platformą do analizy ryzyka jazdy.

SPOT ON LABS SP. Z O.O.

Ponad milion osób na świecie używa języka angielskiego jako języka obcego. To właśnie z myślą o nich powstał zupełnie nowy rodzaj słownika – słownik poprawnej wymowy Accent Dictionary z technologią sztucznej inteligencji. Owocne spotkania biznesowe prowadzone w języku angielskim, dobre wyniki na egzaminach ustnych czy łatwość porozumiewania się za granicą to efekty, które docenią użytkownicy. Przykładowe zastosowania naszego słownika z rynku B2B to nowy standard obsługi w centrach usług wspólnych, liniach lotniczych, hotelach, firmach konsultingowych czy placówkach dyplomatycznych.

Aplikacja mobilna Accent Dictionary została stworzona przez zespół ekspertów światowej klasy i łączy w sobie łatwość obsługi znaną ze zwykłych słowników oraz efekty specjalistycznych kursów nauki wymowy. Wybierz słówko, którego wymowy chcesz się nauczyć. Następnie aplikacja dostarczy Ci komplet wiedzy potrzebnej do opanowania wymowy tego słowa: porady z sekretami znanymi tylko doświadczonym lingwistom, ilustracje ułożenia języka oraz ust na podstawie obrazów MRI, USG oraz RTG, a także kilka nagrań przygotowanych w profesjonalnym studiu zagranicą. Dodatkowym atutem jest to, że możesz nagrać swoją wymowę i porównać ją z modelową, a technologia sztucznej inteligencji doradzi Ci, co i w jaki sposób możesz poprawić. Z naszą aplikacją możesz nauczyć się wymawiać poszczególne słowa w obcym języku już w kilka sekund, zamiast spędzać długie miesiące na kursach specjalistycznych. Nasz słownik posiada wiele modułów tematycznych, które pomogą Ci w różnych sytuacjach, np. w przygotowaniu się do ważnej rozmowy biznesowej, egzaminu językowego FCE, urlopu za granicą czy opanowania słownictwa lotniczego.

SZEWERA

Firma Szewera zajmuje się produkcją nowoczesnych siewników rolniczych przystosowanych do uproszczonej techniki siewu. Zastosowanie naszej maszyny w gospodarstwie pozwala uzyskać wysoki współczynnik wschodów roślin nawet w przypadku suszy oraz zwiększoną odporność roślin na wymarzanie. Dodatkowo siew naszą maszyną pozwala ograniczyć ilości zabiegów polowych, co przekłada się na mniejsze zużycie nawozów sztucznych oraz oleju napędowego w przeliczeniu na hektar. Maszyny są dedykowane do europejskich rolników, którzy chcą uzyskiwać stabilne plony każdego roku, obniżyć koszty produkcji oraz uniezależnić się od anomalii pogodowych. Technologia takiego siewu jest testowana w gospodarstwie pomysłodawcy od kilku lat z bardzo dobrymi wynikami. Plan na najbliższe lata to wprowadzenie na rynek gamy produktów dla małych i dużych gospodarstw.

Vitro Art Sp. z o.o.

Nasza firma zajmuje się produkowaniem roślin akwariowych metodą kultur tkankowych, o unikalnych cechach, z wykorzystaniem własnych autorskich rozwiązań w zakresie rozmnażania, odżywiania i pakowania. W naszej ofercie znajdują się rośliny do akwariów domowych.

Vitro Art Sp. z o.o., prowadząc laboratorium badawczo-produkcyjne, planuje poszerzać gamę produktów przy jednoczesnej ekspansji na rynki zagraniczne.

wróć do góry Menu mobilne
Strona korzysta z plików cookies i innych technologii Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.